שובם של השטרונגוליטים

לפני כשנה התחלתי לעבוד על בניית אתר האינטרנט שאתן גולשות בו היום – הבייבי שלי. וכמו עם כל בייבי, נדרשה הרבה עבודה כדי להכין אותו לאוויר העולם: תכנות, עיצוב, תוכן, צילומים וכו וכו,..

למרות שהיה לי לא מעט ניסיון בשופינג און ליין 😉 הייתי די קלולס בכל מה שקשור לבניית אתרים כאשר התחלנו בהקמה…

כשהגענו אני והצוות המופלא שעבד איתי לשאלה איך ייראה האתר (שאלה שאפילו לא יכולתי לנחש כמה ארוכה תהיה התשובה אליה), החלטנו שכדי להביא רוח חדשה לכל העסק, המיתוג שלי והעיצוב לאתר צריכים לעבור שינוי דרמטי. זה היה ברגע ההוא שקיבלתי החלטה שלימדה אותי שיעור חשוב בעסקים, וגם בחיים האישיים שלי.

קאבר ישן

תחילת הדרך

אי שם לפני 3 וחצי שנים, כאשר התחלתי לעצב את התכשיטים שלי ולהציע אותם למכירה, נרשמתי לקורס של יזמים מתחילים כדי ללמוד את הבסיס לניהול עסק.

“איזה מוצר העסק שלכן מציע? ומה הדרך הטובה ביותר להציג אותו לקהל היעד?” שאלה המנחה בקורס היזמים,

“אני מציעה את התכשיטים שאני מכינה בעבודת יד, לכל מי שרק ירצה מהזתומרת?” חשבתי לעצמי…

אז זהו, שמהר מאוד התברר לי שמיתוג זה עניין הרבה יותר מורכב מכך.

קראתי פעם משפט חמוד (מישהו אמר מכורת פינטרסט??) שאמר “את יכולה להיות האפרסק הכי מתוק וטעים שיש, ועדיין יהיה מישהו שלא אוהב אפרסקים”- אין מה לעשות, אנחנו, החיים שלנו, האמנות שלנו- לא נתאים לכולם. כדי למצוא את השבט שלי, אלה שמבינות את הקטע, אני חייבת להציג את עצמי בדרך שאומרת להן “אני כאן! אותי חיפשתן כל הזמן הזה!”. כדי שתבחרי לעצור בדוכן שלי בין שדרה שלמה של תכשיטים אני חייבת להקרין איזה קסם מיוחד שיישדר לך ללא כל ספק שהתכשיטים שלי תואמים את האופי שלך. לייצר את הקסם הזה? זו משימה אפילו יותר קשה משהיא נשמעת.

אז בשנת 2013 כשהחלטתי “לקפוץ אל המים”, זכיתי לא רק בתמיכה מלאה, אלא גם בליווי צמוד מצד בן זוגי היקר, היום כבר בעלי, שהוא צלם ומעצב גרפי בעל הרבה כישרון וסבלנות.
אחרי שהשקענו בנושא הזה הרבה שעות של חשיבה, ניסויים והתייעצות הבנו שלוכדי חלומות הם בהחלט מוטיב להשראה שלי. אני כל הזמן חושבת שאולי הייתי אינדיאנית באחד הגלגולים הקודמים שלי 🙂
לפי האגדה, לוכדי החלומות מורכבים מרשת שמטרתה ללכוד את החלומות הרעים, ונוצות ותליונים תלויים לקישוט, שמתנפנפים ברוח ומאפשרים לחלומות הטובים לעבור ולחזור בלילה הבא.
אגדה יפה נכון? אני חושבת כך, ולכן זה היווה השראה לעיצוב התכשיטים שלי וגם לעיצוב הנראות של המותג שלי.

משם הגיע הרעיון – והנה לכם ! השטרונגוליטים! כי איזה עוד מילה יכולנו להמציא להם 🙂

שטרונגוליטים ישנים

השטרונגוליטים האלו עשויים משילוב של שרשראות דקיקות ותליונים עם אבני חן צבעוניות – אותם התליונים בהם אני משתמשת לעגילים המיוחדים שלי, תלויים בצורה המזכירה לוכד חלומות. בעיני ברור מאוד כשמסתכלים עליהם שהם מסמלים מותג של תכשיטים ואפילו יותר ספציפי- התכשיטים שאני מכינה.

ועדיין- הבחירה לא הייתה פשוטה. אני יודעת שהרבה מכן תוכלו להזדהות איתי בקושי לקבל בחירות כאלה – ממש כמו כשאת עומדת בדוכן שלי ומתלבטת בין עגיל נערת רוק 5 פנינים או פנינים וגולדפילד – כשאת רוצה להיות שבעת רצון מהתוצאה לאורך זמן, כל שינוי הכי קטנטן יכול להשפיע.

היכולת לבחור זה ממש מיומנות שכל אחת צריכה לטפח כי אם לא נבחר במשהו נשאר תקועות במקום ולא נתקדם.  בסופו של דבר בחרתי! ויצאתי לדרך עם המיתוג שכלל כרטיס ביקור מעוצב וקאבר לעמוד הפייסבוק שלי שהיה אז עוד בחיתוליו.

אני יכולה לומר שקבלתי המון פידבקים חיוביים על המיתוג ושהרבה זיהו אותי בפעם השניה בדוכן כי זכרו את הכרטיס ביקור, וחלקן אפילו מסתובבות איתו בארנק לכל מקום שהולכות ויוצא להן להסתכל בו מידי פעם ולהזכר בי 🙂

כרטיס ביקור ישן

אבל כמו בכל תהליך יצירה על סוגיו השונים, באיזשהוא שלב עולה הצורך לרענן, לחדש, להתנסות במשהו שונה שלא עשינו לפי כן – כך הגיע היום שבו החלטתי להפרד מהשטרונגוליטים.

משנים כיוון

בתהליך העבודה על האתר ניסינו לחדש. בעיצוב החדש רציתי להדגיש יותר את הצד הנשי, האומנותי והעדין שלי. הלוגו החדש שנבחר ברוב קולות קיבל רקע של כתם צבע מים ורדרד – ופתאום השטרונגוליטים לא התאימו יותר… פשוט לא הצלחנו לחבר אותם לקונספט החדש. הזמן דחק והיינו כבר צריכים להשיק את האתר…

בצער רב החלטתי לוותר על הסמל שליווה אותי מההתחלה.

לוגו ישן

באותו זמן התחלתי לאסוף לי רשימה של עוקבות שנרשמו לקבלת מיילים חודשיים ממני עם הטבות ועדכונים לפני כל השאר. שמחה ומתרגשת על הצעד הגדול שעשיתי, נראה לי מתבקש לחלוק עמן את השמחה ולחשוף אותן לעיצוב החדש ראשונות. בתור מעין קבוצת ביקורת שמורכבת מחברות – לקוחות שרוצות להישאר מעודכנות ולצמוח יחד איתי, בקשתי שישתפו אותי בדעתן.

יום לאחר שהאי מייל יצא קבלתי טלפון מאחת מאותן חברות-לקוחות, ששאלה אותי “למה ויתרת על השטרונגוליטים?? ומה הקשר הכתם הזה? ” והיא גם הרחיבה. מה אגיד לכם, לכזאת בקורת לא ציפיתי. ועם הזמן השיחה הזו לא הייתה היחידה שבה שמעתי גם מצדכן געגוע לסמל הישן.

“יכול להיות שאתן קשורות לשטרונגוליטים שלי כ”כ כמו שאני?” שאלתי את עצמי. כל השיחות האלה קראו לי להקשיב לקול הקטן בתוכי שלא הרגיש שלם עם העיצוב החדש.

שוב קבצתי את רוב הצוות שלי יחד לשיחות בעניין רענון האתר, והוחלט פה אחד – השטרונגוליטים חוזרים!

שטרונגוליטים חדשים

חזרה למקורות

בחודשיים האחרונים התחלנו להערך לתקופת החגים (האמריקאית), פעם ראשונה שאני עם אתר באויר בזמן הזה של השנה והיה לי חשוב שגם הוא יהיה חגיגי ומזמין. השטרונגוליטים החדשים שמופיעים באתר משלבים בתוכם תליונים חדשים, שנראים מעולה לצד הלוגו החדש שלי בלי כתם הצבע. 

כמובן שלאחר הצילומים השטרונגוליטים האלה הפכו גם לקולקציה של עגילים מחבקים במהדורה מוגבלת – רק אחד מכל אחד, וכולם המקוריים שמופיעים בלוגו שילווה אותי לתקופה ארוכה (:

אז היום אני רוצה לחגוג את חזרתם של השטרונגוליטים! נשיים, אומנותיים, עדינים – וחלק בלתי נפרד מהאופי שלי. הסמל שחשבנו עליו לפני שחשבנו על מיתוג, לפני שהיה צוות, לפני שהיו לקוחות – הוא בעצם הכי אני שיכולתי להעלות בדעתי.

ואין לי ספק בכלל שהוא נוגע בלב של כל הנשים הנכונות (;

מדבקה

רוצה לספר לי מה את חושבת על הלוגו החדש? כרגיל אני אשמח מאוד לקבל ממכן תגובות – טובות או רעות – כאן בתגובות, במייל וגם בטלפון (:

השארת תגובה